Us Hukuk | Çalışma Alanlarımız
14093
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14093,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-14.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Ticaret ve Şirketler Hukuku

US Hukuk özellikle teknoloji ve inovasyon ağırlıklı sektörlerde faaliyet göstermekte olan yerli ve yabancı firmalara, ticaret ve şirketler hukuku alanındaki 38 yıllık tecrübesini, ilgili sektörlerdeki bilgi ve tecrübesiyle birleştirerek müvekkillerine hukuki danışmanlık ve temsil hizmeti vermektedir.

US Hukuk ticaret ve şirketler hukuku alanında başlıca hizmet verdiği alanlardan bazıları:

Gerçek ve tüzel kişiler için hukuki danışmanlık
Birleşme, Bölünme ve Devralma
Hukuki Durum Tespit Raporlaması (Due Diligence)
Malvarlığı, İşyeri ve Hisse Devirleri için Sözleşme Hazırlığı
Müzakere ve Revize Edilmesi
İnsan Kaynakları (İK) Yapılandırması
Ticaret Davaları Takibi
Alacak Takibi
Özelleştirme – Halka Arz

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Tüzel kişilik statüsüne sahip şirketler özel hukuk kişisi olmakla birlikte, günümüzde biriktirdiği tecrübe ve insan kaynağıyla güçlü bir organizasyona sahiptir ve sahip olduğu imkanlar nedeniyle bir diğer özel hukuk kişisi olan gerçek kişiler karşısında önemli bir avantaja sahiptir. Dolayısıyla bu şirketlerde çalışan gerçek kişilerle, tüzel kişilik sahibi şirketler arasındaki ilişkileri düzenleyen İş Hukuku kapsamında, eşitler arasındaki uyuşmazlıklar üzerine kurulu olan özel hukuktan farklı prensiplerin geliştirilmesi ve uygulanmasına ihtiyaç duyulmuştur. Ayrıca çalışanların sağlık sigortaları ve emeklilik hakları gibi konular için de Sosyal Güvenlik Hukuku düzelemeleri getirilmiştir.

US Hukuk olarak hukuki sorunlar ortaya çıkmadan önce önlem alma gerekliliğinin bilinciyle, iş sözleşmelerinin standart metinler üzerinden değil sektörün ve kişinin özelliklerine göre düzenlenmesini sağlamak öncelikli amacımızdır. Sektör çeşitliğinin yüksek düzeyde olması ve uzmanlaşmanın her sektörde yaygınlaşması gözönüne alındığında bu yaklaşımın önemi daha iyi anlaşılabilir. Bu sayede ortaya çıkması muhtemel uyuşmazlıkların azaltılması mümkün olsa da, dava yoluyla çözümlenmesi gereken uyuşmazlıkların olması muhtemeldir. US Hukuk olarak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku kapsamında ortaya çıkan uyuşmazlıklar için arabulucuk sürecinden başlayarak bütün aşamalarda hukuki danışmanlık ve temsil hizmeti sunmaktayız.

a
a

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

Uluslararası Hukuk

Uluslararası ticari işlem ve uyuşmazlıkların çözümünde yerli ve yabancı müvekkillerini temsil etmek, yabancı müvekkillerine Türkiye’deki hukuki işlemlerin başlatılmasını sağlamak ve bu işlemlerin kendi ülke mevzuatlarına uygunluğunu sağlamak amacıyla US HUKUK Yabancı ve Türk müvekkillerine uluslararası hukuki danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

a
a

Aile Hukuku

US HUKUK, boşanma davaları ve velayete ilişkin davalarla birlikte medeni hukuktan kaynaklanan diğer davalarda yerli ve yabancı müvekkillerine her türlü hukuki hizmeti sağlamaktadır.

Otel ve Restoran İşletmeciliği Hukuki Danışmanlık

a
a

Ulusal ve Uluslararası Projeler Hukuki Danışmanlık

Enerji ve Maden Hukuku

a
a

Bilişim, İletişim ve Medya Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

a
a

Dava takibi, Tahkim ve Uyuşmazlıkların Çözümü